Ana Sayfamız  Taksi Durağı Yönetmeliği   Taksici Nerelere Şikayet Edilir

Şikayet Dilekçe Örneği Taksici Şikayet Sitesinin Amacı İletişim

Bu site haklarını bilmeyen ve yaşadığı olumsuz durumlarda nerelere başvuru yapacağını bilmeyen kişileri bilgilendirmek amacı için yayın hayatına sokulmuştur.

taksi şoförleri odası şikayet sitemiz üzerinden taksiciler nereye ve nasıl şikayet edilir gibi konulara girmiş bu konularda bu konuda mağduriyet yaşayan kişiler olarak yasal haklarınızı göstermek amacı için kurulmuştur.

Büyük şehirlerde ve en küçük ilçelerde şoför esnafı dediğimiz Toplu taşıma ulaşım hizmeti sağlayan Dolmuşcu , halk otobüsü ve Taksi esnafı çeşitli zamanlarda olumsuz tavır ve tutum gösterdiğinde bu kişileri bağlı olduğu kurum ve kuruluşlara şikayet etmemiz bu kişilerin o konuda savunma vermesine ve sicillerinin bu olumsuzluklar ile dolmasına sebep olacaktır.

taksici şikayet  Taksi durağı şikayet  Taksici şikayet hattı

Şu ana kadar çoğu haber sitesinde taksiciler tarafından darp edilen , ağır küfürlere maruz kalan ve dolandırılan insanlara rast gelmişsinizdir. Bizim amacımız dürüstçe çalışan , esnaflık ile birlikte şoförlük içinde elinden geldiğince insanlara iyi hizmet veren kişileri şimdiden saygıyla anıyoruz. Buna benzer daha iyi hizmetlerin önünü açmak bu müşteri zaten bana bir kez biner deyip saygısız tavır sergileyen soför esnafını gerekli yerlere şikayet ederek zaman ile onlarında bu tutumsuzluklarından kurtulmasına , şikayet sayısının artması ile belediye ve çeşitli kurumların taksici olma şartlarında daha ağır şartlar getirmesini sağlama amacında olma hepimizin bir vatandaşlık görevidir.

Haksızlıklar karşısında ister taksi durağı ister serbest çalışan şoför esnafını haksızlığa uğradığınız zaman şikayet etmekten çekinmeyiniz. Bu hareketiniz ile sizden sonra aynı taksici aynı şekilde başka kişilere davranamayacak ve kurum ve kuruluşlar tarafından gerekli şekilde yaptırım uygulanacaktır.

saygısız taksici taksici nerelere şikayet edilir küfürbaz taksici

Haklarımızı bilmediğimiz için şu ana kadar böyle gelmiş böyle giderlerden dolayı insanlar mağdur edilmeye yaşadıklarını sineye çekmeye devam etmektedir.

Birkaç dakikanızı ayırarak sitemizden bilgi sahibi olabilir , şikayet edilecek kurum ve kuruluşlara , oda ve belediyelere mail yada dilekçe yolu ile şikayet edebilir ve hakkınızı arayabilirsiniz.

taksi şoförleri odası şikayet ile ilgili olarak sitemiz üzerindeki yukarıdaki menüleri okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Yasal haklarınızı kullanabilir ve bu konudaki kurum ve kuruluşlara nasıl iletişim kurabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki konularda sitemiz üzerinden destek alabilirsiniz

taksi şoförleri odası şikayet taksi şikayet telefon taksi şikayet hattı
taksi şikayet telefonu taksi şikayet etme taksi şikayet numarası
taksiciler nereye şikayet edilir Taksi şikayet Taksici şikayet
Taksici şikayetleri taksici şikayet etme taksici şikayet hattı
ticari taksi şikayet etme

taksici dayak taksici şiddet taksici şiddet görüntüleri

Çeşitli gazete ve haberlerde taksici şiddet haberleri , taksici dayak , küfür , darp  , demir sopa ve bıçaklama gibi haberler ile hem televizyon hem gazetelerde çıkan manşetler aslında durumun ne kadar vahim olduğunu göstermektedir.

taksici dayak görüntüleri  taksici dayak şiddet 

Unutmayın TAKSİCİ ŞİDDETİNE MARUZ KALDIĞINIZDA 155 telefonunu arayın ve taksi plakasını bir şekilde edinin. Bunun için çağırdığınız yada yoldan çevirerek bineceğiniz taksiye binmeden önce taksi plakasını alın ve bir yere not edin. Bir bayan yada erkek olmanız farketmez başta ne olur ise olsun binmeden önce taksi plakasını cep telefonunuz yada küçük bir kağıda not ediniz.

Bu alacağınız plaka ile asıl taksi şoförü yada takside çalışan gündelikçi bir şoför ile mi muhatap olup olmadığınızı anlar ve ilgili yerlere yazacağınız şikayetler ile bu kişilerin başlarda kınanmasına daha ilerleyen aşamada şiddete devam etmesi halinde yargılama ve yaptırımlar ile uğraşmasına neden olacaktır. Siz bu hareketiniz ile bu taksicinin şiddet uyguladığı son kişi olup diğer insanların yaşayacağı mağduriyeti de gidermiş olursunuz. Bunun için birkaç dakikanızı ayırmaktan çekinmeyiniz ve Taksicileri her olumsuzluk yaşattıklarında şikayet ediniz.

Adana , Adıyaman , Ağrı , Afyon , Aksaray , Amasya , Ankara , Antalya , Ardahan , Artvin , Aydın , Balıkesir , Bartın , Batman , Bayburt , Bolu , Burdur , Bursa , Bilecik , Bingöl , Bitlis , Çanakkale , Çankırı , Çorum , Denizli , Diyarbakır , Düzce , Edirne , Elazığ , Erzurum , Erzincan , Eskişehir , Gaziantep , Gümüşhane , Giresun , Hakkari , Hatay , Iğdır , Kahramanmaraş , Karabük , Karaman , Kars , Kastamonu , Kayseri  , Kırıkkale , Kırklareli , Kırşehir , Kocaeli , Konya , Kilis , Kütahya , Malatya , Manisa , Mardin , Mersin , Muğla , Muş , Nevşehir , Niğde , Ordu , Osmaniye , Rize , Sakarya , Samsun , Sinop , Sivas , Siirt , Tekirdağ , Tokat , Trabzon , Tunceli , Uşak , Van , Yalova , Yozgat , İsparta , İstanbul , İzmir , İzmit , Zonguldak , Şanlıurfa , Şırnak ,