Ana Sayfamız  Taksi Durağı Yönetmeliği   Taksici Nerelere Şikayet Edilir

Şikayet Dilekçe Örneği Taksici Şikayet Sitesinin Amacı İletişim

Bu site haklarını bilmeyen ve yaşadığı olumsuz durumlarda nerelere başvuru yapacağını bilmeyen kişileri bilgilendirmek amacı için yayın hayatına sokulmuştur.

Büyük şehirlerde ve en küçük ilçelerde şoför esnafı dediğimiz Toplu taşıma ulaşım hizmeti sağlayan Dolmuşcu , halk otobüsü ve Taksi esnafı çeşitli zamanlarda olumsuz tavır ve tutum gösterdiğinde bu kişileri bağlı olduğu kurum ve kuruluşlara şikayet etmemiz bu kişilerin o konuda savunma vermesine ve sicillerinin bu olumsuzluklar ile dolmasına sebep olacaktır.

taksici şikayet  Taksi durağı şikayet  Taksici şikayet hattı

Şu ana kadar çoğu haber sitesinde taksiciler tarafından darp edilen , ağır küfürlere maruz kalan ve dolandırılan insanlara rast gelmişsinizdir. Bizim amacımız dürüstçe çalışan , esnaflık ile birlikte şoförlük içinde elinden geldiğince insanlara iyi hizmet veren kişileri şimdiden saygıyla anıyoruz. Buna benzer daha iyi hizmetlerin önünü açmak bu müşteri zaten bana bir kez biner deyip saygısız tavır sergileyen soför esnafını gerekli yerlere şikayet ederek zaman ile onlarında bu tutumsuzluklarından kurtulmasına , şikayet sayısının artması ile belediye ve çeşitli kurumların taksici olma şartlarında daha ağır şartlar getirmesini sağlama amacında olma hepimizin bir vatandaşlık görevidir.

taksi durakları 

Evet zaman ile daha düzenli bir toplumda düzensiz piyonlar elenecek ve 3 üstü şikayet alan bir taksici artık bu mesleği yapamayacak. Biz kendi haklarımızı korurken aslında başkalarının da haklarını koruyacağız işte bu sebepten dolayı hiç çekinmeden ilgili kurum ve kuruluşlara haksızlık yapan taksici esnafını şikayet etmekten çekinmeyelim. Dürüst çalışan efendi şoförler hem kazansın hem de bu şikayetler ile meslekte güzel bir düzenleme getirilmiş olacaktır.

şikayet edilen taksici yanacak  3 şikayet alan taksici trafikten men edilecek

Konya içerisinde bir taksiye Selçuklu semtinden bindiniz. Öncelik ile şunu yapın Araca binmeden önce taksi plakasını göz ucu ile kaydedin bu plaka numarası sizin rahat bir yolculuk yapmanızdan sonra unutulup atılacak bir kağıt olsun fakat Selçuklu semtinden bindiğiniz taksici sizi bir şekilde rahatsız etti ve mağdur oldunuz. Bu plaka numarası ile ilgili kurum ve kuruluşlara şikayet dilekçesi vermekten çekinmeyiniz. Bu sorununuzu 155 polis hattı ve diğer kurumlar ile paylaşmaktan çekinmeyiniz. Bu yapacağınız hareket ileride siz ve diğer insanların daha iyi hizmet almasını sağlayacak şekilde geri dönüşü mükemmel bir hizmet olarak size dönecektir.

Konya ilinde Selçuklu mahallesinde yada bölgesinde bineceğiniz aracın size daha iyi hizmet vermesi için binmeden önce taksi plakasını not etmeyi unutmayın. Taksi durağı yada seyyar taksi olup olmaması önemli değildir.

Haksızlıklar karşısında ister taksi durağı ister serbest çalışan şoför esnafını haksızlığa uğradığınız zaman şikayet etmekten çekinmeyiniz. Bu hareketiniz ile sizden sonra aynı taksici aynı şekilde başka kişilere davranamayacak ve kurum ve kuruluşlar tarafından gerekli şekilde yaptırım uygulanacaktır.

Ticari Taksi Şikayet Hattı ile artık daha düzenli bir hizmet alabileceğiz.

saygısız taksici taksici nerelere şikayet edilir küfürbaz taksici

Haklarımızı bilmediğimiz için şu ana kadar böyle gelmiş böyle giderlerden dolayı insanlar mağdur edilmeye yaşadıklarını sineye çekmeye devam etmektedir.

Birkaç dakikanızı ayırarak sitemizden bilgi sahibi olabilir , şikayet edilecek kurum ve kuruluşlara , oda ve belediyelere mail yada dilekçe yolu ile şikayet edebilir ve hakkınızı arayabilirsiniz.

taksici dayak taksici şiddet taksici şiddet görüntüleri

Çeşitli gazete ve haberlerde taksici şiddet haberleri , taksici dayak , küfür , darp  , demir sopa ve bıçaklama gibi haberler ile hem televizyon hem gazetelerde çıkan manşetler aslında durumun ne kadar vahim olduğunu göstermektedir.

taksici dayak görüntüleri  taksici dayak şiddet 

Unutmayın TAKSİCİ ŞİDDETİNE MARUZ KALDIĞINIZDA 155 telefonunu arayın ve taksi plakasını bir şekilde edinin. Bunun için çağırdığınız yada yoldan çevirerek bineceğiniz taksiye binmeden önce taksi plakasını alın ve bir yere not edin. Bir bayan yada erkek olmanız farketmez başta ne olur ise olsun binmeden önce taksi plakasını cep telefonunuz yada küçük bir kağıda not ediniz.

Bu alacağınız plaka ile asıl taksi şoförü yada takside çalışan gündelikçi bir şoför ile mi muhatap olup olmadığınızı anlar ve ilgili yerlere yazacağınız şikayetler ile bu kişilerin başlarda kınanmasına daha ilerleyen aşamada şiddete devam etmesi halinde yargılama ve yaptırımlar ile uğraşmasına neden olacaktır. Siz bu hareketiniz ile bu taksicinin şiddet uyguladığı son kişi olup diğer insanların yaşayacağı mağduriyeti de gidermiş olursunuz. Bunun için birkaç dakikanızı ayırmaktan çekinmeyiniz ve Taksicileri her olumsuzluk yaşattıklarında şikayet ediniz.

UNUTMAYIN

Konya içerisinde Selçuklu bölgesinde yada alt kısımlardaki semtlerde ilçelerde taksiye binmeden önce bindiğiniz taksi plakasını not olarak muhakkak alınız.

Ahırlı Akyokuş Akören Akşehir Altınapa Altınekin
Beyşehir Bozkır Callıdağ Celtik Cihanbeyli Cumra
Derbent Derebucak Dikilitaş Doğanhisar Emirgazi Ereğli
Erölmez Güneysınır Hadım Halkapınar Hüyük Ikibinevler
Ilgın Kadınhanı Karapınar Karatay Konya Merkez Kulu
Kulumakas Kıreli Meram Nalçacı Sakalak Sarayönü
Selçuklu Seydişehir Taşkent Tuzlukçu Valihöyük Yunak